Olympiáda z českého jazyka

Záložka do knihy spojuje
8. 12. 2017
Vikingové – válečníci, mořeplavci, objevitelé a obchodníci
8. 12. 2017

16 dobrovolníků ze 7. – 9. tříd se ve středu 6. 12. zúčastnilo školního kola Olympiády z českého jazyka. Nutno podotknout, že mnozí z nich se akce zúčastnili se svém volném časeJ. Před samotným psaním jsme si společně zahráli jednoduchou jazykovou hru, při které se dětem nastartovaly mozkové buňky, a pak se už žáci dali do psaní. Nejdříve je čekala mluvnická část a po ní následoval sloh, tentokrát na téma „Stalo se to minulý týden“.

Všem zúčastněným patří náležitá pochvala, protože bylo vidět, že nikdo z nich to nebral na lehkou váhu a všichni se opravdu snažili. Avšak do okresního kola nás mohou jet reprezentovat pouze dva žáci. Tentokrát to budou tedy jen žákyně – Terka Georgieová (9. třída) a Kačka Zamrzlová (8. B). Moc gratulujeme a držíme palce v lednu do Liberce!