Záložka do knihy spojuje

Holomajzna
5. 12. 2017
Olympiáda z českého jazyka
8. 12. 2017

Již popáté jsme se zúčastnili slovensko-českého projektu Záložka do knihy spojuje (Zalozka do knihy spaja skoly). Žáci 4. – 8. třídy vyrobili záložky, na které namalovali, co právě čtou, případně připsali kontakt na sebe, aby je děti ze Slovenska mohly oslovit. Žáci záložky vyráběli během dílny čtení, ve kterých se věnujeme rozvoji čtenářství a čtenářské gramotnosti.

Děti ze 7. třídy a 8. B kromě záložek ještě psaly dopisy, ve kterých představily nejen sebe, ale i knihu, kterou mají zrovna rozečtenou a kterou by chtěli doporučit k přečtení kamarádům na Slovensku.

Na naše dopisy žáci ze ZŠ Jaklovce na Slovensku odpověděli během krátké doby a naše děti měly z ručně psaných dopisů velkou radost. Ve výměně dopisů pokračujeme a už se opět těšíme na odpověď ze Slovenska.