Souboj čtenářů
19. 4. 2017
Výsledky zápisu do 1. třídy 2017
21. 4. 2017

Noc s Andersenem

Celostátní akce noc s Andersenem probíhala v našem městě dne 31. března v prostorách městské knihovny. Ústřední téma se zaměřovalo na tvůrčí spojení komiksu Čtyřlístek s tématem Noci s Andersenem.

Děti poznaly zajímavé reálie a život v Dánsku, rodné zemi Andersena. Vyzkoušely si i tvorbu vlastního komiksu, s velkým ohlasem se zejména setkala práce s kopírákem, se kterým se děti setkaly vůbec poprvé. Své vytvořené komiksy navzájem prezentovaly a vytvořily tak jeden celistvý komiks s tématem Čtyřlístek jede do Dánska. V rámci realizace tématu si děti připravily vlastní variace na tradiční dánské jídlo, což se jim velmi povedlo.

Noc s Andersenem se uskutečnilo již poněkolikáté a vždy se sekala s úspěchem, a proto se na Vás těšíme i za rok.

Ivča, Katka a Bára

http://kacakz.rajce.idnes.cz/Noc_s_Andersenem_2017/